amyxlucia
amyxlucia amyxlucia
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

The Price of dried mango is $9 for every 3/4 pound.

what is the price per pound of the dried mango?

$_ per lb

Respuesta :

josemar931 josemar931
  • 23-09-2020
666 687421568899877665443116
Answer Link
jburgraff25
jburgraff25 jburgraff25
  • 23-09-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

9 ÷3 =3 ×4 that is how to do the problem

Answer Link

Otras preguntas

What is the greatest comman factor of 66 and 88?
Write 0.624 .. as a fraction in its simplest form.
can anyone help me with this problem
What is the mass number of oxygen atom with 7 neutrons?
what enterprise did both dutch and french colonists pursue?
What is the greatest common factor of 27 and 72? 3 6 9 13
What does atomic mass on the periodic table represent?
When two systems in contact are not at the same temperature, _____ occurs. heat flow expansion evaporation friction
Fill-in the blank with the correct form of the verb: Mon amie ________ chez moi.
TRUE/FALSE After killing an Egyptian taskmaster, Moses fled to the land of Canaan.