markeviousanderson markeviousanderson
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

a 2-pack of frozen burritos costs 2.32.what is the unit price ?

Respuesta :

daryadd777
daryadd777 daryadd777
  • 23-09-2020
$1.16
You just divide $2.32 by 2 and get $1.16, hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

Gabe works with patients to help them change their dietary habits. After introducing himself to a new patient, he hands them his business card that says, “Gabe
Need to find the value of x
Can you help me in identifying m?
Supporting details about the theme there should be empathy in everyone
Which of the following is an indicator of acid deposition? Erosion of structures and buildings Decreased eutrophication of aquatic ecosystems Clean lakes, ri
Who Did the Sumerian Civilization discover? And How did Sumerian cities develop? (Minimum number of words 200)​
A student walked 100 meters north, then 100 meters west. how many more meters did the student walk compared to their total displacement from their starting poin
how do you graph y=1x+6
4Im-nI if m= -7 and n=2
Explain how the depiction of the human body was representative of Hellenistic Greek ideas and captured the cultural context of the period.