Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Oranges are $1.23 a pound. I bought 9 pounds. How much did it cost?

Respuesta :

fionaferlich1
fionaferlich1 fionaferlich1
  • 23-09-2020
9 times 1.23 equals $11.07 so it cost $11.07
Answer Link

Otras preguntas

1/11 -0.9 0.09 1/10 in least to greatest
why did the united states declare war with spain on april 21, 1898?
What is 2 5/12 + 1 4/5? With work.
What were indulgences, as practiced prior to the Reformation?
A red light flashes every 14 minutes. A blue light flashes every 24 minutes. when will the two lights flash together again if they last flashed together at 8 AM
8x{[(7+4)x2] - [(11-7)x4]}
The length of a rectangle is 11 in. longer than its width. The perimeter of the rectangle is 86 in.What is the length of the rectangle?       38 in.       32 in
If you exert a force on an object in motion you will change its what?
how many parallel sides does a trapezoid have?
A ball is dropped from the top of a 84-m-high building. What speed does the ball have in falling 3.6s?