deannareasor133 deannareasor133
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Eight avocados cost $4.

How much do 16 avocados cost?
How much do 20 avocados cost?
How much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mylathibodaux
mylathibodaux mylathibodaux
  • 22-09-2020
16 avocados cost $8
20 avocados cost $10
9 avocados cost $4.5
Answer Link
l3bUV l3bUV
  • 22-09-2020
16 avocados = $8
20 avocados = $10
9 avocados = $4.50
Answer Link

Otras preguntas

A rectangular stage set up in a theater has an area of (15x^2+3x-12) square feet. Factor the polynomial completely.
Write an equation in slope intercept form of a line that passes through the point (2,4) and is perpendicular to the graph of x-6y=2
name the 4 main elements that make up 95% of an organism
explain the shift of power from kings to nobles during the middle ages
What digit appears in the units place in the number obtained when 2^320 is multiplied out?
An example of a stateless nation in the middle east is provided by who?
does a trapezoid have exactly one pair of congruent sides sometimes, always, never
The difference in cost between a large bag of chips and a small bag of chips was 90 cents. Alicia bought 5 large bags and 3 small bags of chips for her party an
You have had a class discussion on the following question:What areYou have had a class discussion on the following question:What are the pros and cons of keepin
what happens during vaporization and evaporation?