lglifesgood300 lglifesgood300
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 7.5 pounds cost?​

Respuesta :

sciencegirl0409 sciencegirl0409
  • 22-09-2020

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

Just multiply

Answer Link
lilywaters278
lilywaters278 lilywaters278
  • 22-09-2020

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

7.5 x 4= 30

Answer Link

Otras preguntas

Jim has as three times as many comic books as Charles. Charles has 2/3 as many books as Bob. Bob has 27 books. How many comic books does Jim have?
what does suffrage mean?
what blatantly commercial ploy does shakespeare employ in act 5 scene 1 in hamlet
what multiplies to 105 and adds to 16
what was one cold-war goal of the Marshall plan
can someone help me with these two questions? Choose the answer that identifies the three cases of pronouns. nominative, objective, possessive nominative, antec
Philip has a packet of stickers. There are more than 10 stickers in the packet. He shares his stickers equally with five people. Phillip says, " The number of s
Describe how metal bars are used in candy-making.
Which plant structure is the dominant sporophyte of angiosperms?
Explain the causes and consequences of sickle-cell anemia.