cassandrageorgantas
cassandrageorgantas cassandrageorgantas
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

what is the answer ​

what is the answer class=

Respuesta :

liamkids200715
liamkids200715 liamkids200715
  • 22-09-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a roadside vegetable stand sells pumpkins for $5 each and squashes for $3 each. One day they sold 6 more squash than pumpkins and their sales totaled $98. Write
William is putting up signs on the edge of the road every 1/16 of a mile. He just put a sign down and he has 7/8 of a mile of road left in which to place his si
Historical context can tell us important information about
Does it matter term is first and which term is second in a ratio?
how do scientists gather information about the natural world
Evan typed 72 pages of notes one day. he typed 1/2 of the pages in the morning and 1/3 of the pages in the afternoon. he typed the rest of the evening. how man
3. Christina goes to the market with $50. She buys one papaya for $20 and spends the rest of the money on bananas. Each banana costs $6. Write an inequality f
"Between the blossoming branches of the canopy, bits of blue sky looked down on her like wonderful eyes." Based on the language the author uses, what conclusio
8.2% of 50 is what number
What is the slope of y = -1/5x - 4?