Tayloramiya04
Tayloramiya04 Tayloramiya04
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

The link is below

read and answer plz

The link is below read and answer plz class=

Respuesta :

Tacocat01 Tacocat01
  • 22-09-2020

Answer:  X(15.5)

Step-by-step explanation: 15.5 miles per gallon

Answer Link
clabra56
clabra56 clabra56
  • 22-09-2020

Answer:

I believe the unit rate is 15.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Is the underlined verb in the sentence an action verb or a being verb? I have been hungry all morning.
Solve x^2=49 , where x is a real number.
Herbie inc., a firm manufacturing sandwich makers, has fixed costs of $250,000, variable costs of $20 per unit of output, and expected unit sales of 50,000 unit
help me on this math please​
A value of a plot of land has increased by 10% in the past year. The new value of the plot is $46,200. What was the value of the plot last year.
Which best describes building blocks?
Please help! 15 points
A 5-ounce can of tuna costs $0.90. A 12-ounce can of tuna costs $2.40. Which is the better buy?
suppose you are asked to choose three movies. if there are 20 different movies, in how many ways can the three movies be chosen?​
Need Help Asap !!! Plz​