Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost? (please give an explanation on how to find it)

Respuesta :

2y7jqx7qwj 2y7jqx7qwj
  • 22-09-2020
The answer: 2.16
To get the answer you have to multiply 2.4 to .9
Answer Link

Otras preguntas

describe what happens to the shape and volume of a solid, a liquid, and a gas when you place each into seperate, closed containers
3X1/2 whats the answer
In "marriage is a private affair" what causes the conflict between the father and the son? A. The son does not value his fathers opinion B. the son wants to bre
ok I am REEEEALLY bad at Adverb phrases so could u guys help me out??? Which words in the sentence make up the adverb phrase? Rita and Ron climbed slowly and ca
The label on a 1 1/2 pound bag of wildflower seeds states that it will cover an area of 375 square feet based on This information what is the number of square f
What is any characteristics that help an animal survive
Read this line from Chapter 1: You know this stuff inside and out, backwards and forwards. Based on the sentence, what does the phrase inside and out mean? A. I
Why was 9/11 an important day in history?
Donna makes a round pizza she wants to put a cheese layer on the pizza. If the cake is 8 cm in diameter,how many square cm of cheese layer dose she need to put
Milton said, I won't be the one responsible if she gets sunburned, and slammed the door behind him. Which word or phrase from the sentence needs to be in quotat