kassy032906 kassy032906
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers for $6.
What is the cost of one marker?

Respuesta :

Tmall21
Tmall21 Tmall21
  • 22-09-2020

Answer:

19 cents

Step-by-step explanation:

divide 20 by 6

Answer Link
tierrereese08
tierrereese08 tierrereese08
  • 22-09-2020

Answer:

3.333333333333 and on

Step-by-step explanation:

When you want to figure this problem out you need to divide the money she spent with the markers so 20/6 and then it would divide to the lowest number possible and then you would get your answer.

Can I be brainliest???

Answer Link

Otras preguntas

what is a 'birthday suit'?
What is the passive voice of "I went to a movie"
how can I solve this square of binomial? (5d - 7d^2t)^2?
What is the passive voice of "I went to a movie"
show by a simple experiment that diffusion becomes faster when temperature is raised
What is the scientific name of 'touch me not' plant? can you give an explanation about its mechanism?
Which Kelvin temperature is equal to 200.°C?
How do I solve for x and state the restriction if (a-c)/(x-a)=m
What is the passive voice of "I went to a movie"
how reliable are grammar checkers?