asia11774 asia11774
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

jerimiah spent $3.96 on 4 lollypops. what is the unit rate?

Respuesta :

fitsums
fitsums fitsums
  • 21-09-2020

Answer:  0.99 dollars per lollypop

Answer Link
xtpozz
xtpozz xtpozz
  • 21-09-2020

Answer:

.92/1 for each lollypop im pretty sure this is right

Step-by-step explanation:3.69 $ ÷ 4

4 lollypops ÷ 4

=

0.9225 $

1 lollypop

=

0.9225 $

lollypop

round to .92

Answer Link

Otras preguntas

john and mary went to the mall. Is that a sentence or a fragment?
What were the origins of Islam and what are its main beliefs ..
How many syllable in electricity
How many syllable in electricity
How many syllable in electricity
What were the origins of Islam and what are its main beliefs ..
Explain why summer in the Northern Hemisphere is cooler than summer in the Southern Hemisphere.
(64/9)^(-2/3) Simplify the expression
How many syllable in electricity
Express 0.59 as a fraction....