jadbak9982 jadbak9982
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

you want to download 34 songs for $.99 each

Respuesta :

rainbowdash10128
rainbowdash10128 rainbowdash10128
  • 21-09-2020

Answer:

If you are trying to find unit price here; $34.34

Step-by-step explanation:

Divide 0.99 by 34. The answer will be a never ending decimal. Round to the nearest hundredth.

Answer Link

Otras preguntas

What does an isosceles triangle look like and what is it?
Count on 5 tens 34, , ,
A given rectangle has an area of 20 square feet. What is the length for various widths?
Evarado paid $1.12 for a dozen eggs at his local grocery store.  Determine the cost of 3 eggs
A _______________ is the spreading of lava that pours out of a volcano.Need help!!!!!
During what period did Egypt reach the height of its power
where did farming begin and how did it spread?
Why can't water go through sand?
Who discovered America? Christopher Columbus, Amerigo Vespucci, or Leif Ericsson? Explain who and why not the other two. Thank you.
How do I write 2\5, 1.4, 1\3, and 0.5 from least to greatest?