jadbak9982 jadbak9982
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

you buy 30 rolls of toilet paper for $.52 a roll

Respuesta :

benmartin
benmartin benmartin
  • 21-09-2020

Answer:

The total price would be $15.60.

Step-by-step explanation:

30 rolls times $.52 equals 15.6, or 15 dollars and 60 cents.

Answer Link
802787
802787 802787
  • 21-09-2020

Answer:

$15.60

Step-by-step explanation:

30 x .52

Answer Link

Otras preguntas

Which statement most accurately describes Viking journeys? a. Vikings traveled mostly by water, reaching the Caspian Sea in eastern Europe and as far west as N
__________ were people who campaigned for women’s right to vote. A.Suffragists B.Opportunists C.Segregations D.Conservations
in the ramayana, the flowers and music that filled the air after rama strung shivas bow is an example of foreshadowing true or false
What is a predicate? Turn this sentence fragment into a complete sentence... The band saw in the garage.
What made slavery illegal in the U.S.? a. The Thirteenth Amendment b. The Emancipation Proclamation c. Lincoln's Second Inaugural Address d. The Gettysburg
Workers were worried because many immigrants were willing to work for low wages. a. Yes b. No
the atmosphere of earth does not escape into the space but remains attached to earth's surface why??
As a result of the Congress of Vienna, France
the value of 4 in 64513 is how many times the value of 4 in
How much heavier is a 9 1/8 pound box than a 2 5/6 pound box