jadbak9982 jadbak9982
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

a 12-pack of pencils for $0.99 or a 50-pack for $4.50

Respuesta :

nerdvy
nerdvy nerdvy
  • 21-09-2020

Answer:

12 pack!

Step-by-step explanation:

Answer Link
rhammock54 rhammock54
  • 21-09-2020

Answer:

12 pack

Step-by-step explanation:

what u would do is 0.99 / 12=0.08

but 4.50 / 50 = 0.09

Answer Link

Otras preguntas

Who were the first Europeans to settle in Canada about A.D. 1000?
Before a competition, you should not A. Try anything new with food B. Have a liquid meal replacement C. Eat well the day before D. Overhydrate
What is the denominator? How do you get the answer.
what's 9m-7m-2m simplified
What is the value of the fourth power of ten
An ice machine uses 3 gallons of water every 9 hours. How many gallons of water does it use each hour? How many hours does it take to use one gallon?
does yeast have cell organization?
At the beginning of a lesson a piece of chalk is 4.875 inches long at the end of the lesson the chalk is 3.125 inches long write the two amounts and expanded fo
This sentence is written in active voice: The cat was chased down the street.
12925 rounded to the nearest ten thousand