Cameronalford
Cameronalford Cameronalford
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of 3 bags for $2.75

Respuesta :

madhatter3145 madhatter3145
  • 21-09-2020

Answer:

8.25 hopes this helps if it's wrong sorry

Answer Link
joshlynx joshlynx
  • 21-09-2020
answer: $0.92

explanation: divide $2.75 by 3 and round your answer.
Answer Link

Otras preguntas

What Is Covert And Overt Abuse Of Power?
Which answer does not correct this run-on sentence? Last summer Jim mowed just one lawn, now he mows three. A. Last summer Jim mowed just one lawn. Now he mow
How did Hilter and the Nazis kill 6,000,000 Jews without anyone stopping them?
Sighting the top of a building, a surveyor measured the angle of elevation to be 60 degrees. The measurement is taken 200 feet from the building. Find the build
PLLLEEAAASSSEEE help: Upon Brutus's death, Antony says that Brutus's "life was gentle, and the elements so mixed in him that Nature might stand up and say to al
Is it possible for the area of a figure to change after it is translated? Explain.
Which kind of sentence is this? You just threw out my favorite sweater A. interrogative B. exclamatory C. declarative D. imperative
Stress that pushes a mass of rock in two opposite directions is called
Which form of a possessive pronoun correctly completes the sentence? __________ brother is the newest member of the team. A. Yours B. Your's C. You're D. Your
Tyrone eats dinner when the minute hand is on the 12. what time is dinner and why?