berenicemontes428
berenicemontes428 berenicemontes428
  • 26-08-2020
  • Mathematics
contestada

I don't know the answer ​

I dont know the answer class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-08-2020

Answer: (6/18) represents how 6 pounds (lb) of rice costs $18.

Step-by-step explanation: the x axis is labeled as the amount of rice, so the x value, 6 would correspond to that. same thing for the y axis.

Answer Link

Otras preguntas

Brenda wants to buy a new car and has a budget of $25,000. she has just found a magazine that assigns each car an index for styling and an index for gas mileage
Which best describes the scene when Reverend Hale interrogates Tituba? frenzied playful objective rehearsed it is from the crucible play
how does the digestion of food involve both physical and chemical change
4x+2y=10 and x-y=13 Use transitive property
The density of a rock is 3.93 g/ml. if the rock is added to 3.42 ml of water, the level of the water rises to 5.29 ml. what is the mass of the rock?
vas _____ restaurante chino mañana?
An atom with 82 protons, 125 neutrons and 78 electrons will have a mass number of
Team one had 4 times less people than team two. After 6 people quit team two and 12 people were transferred from team two to team one, both teams became equal.
Rachel’s phone company limits her monthly data usage to 3 gigabytes. She has already used 2,645 megabytes. How many gigabytes of data does she have left this m
What did elvis presley introduce at sun records? 1. grand ole opry 2. rockabilly 3. stratocaster guitar 4. the duckwalk?