Daniel611037 Daniel611037
  • 25-08-2020
  • Mathematics
contestada

Determine which package
of laundry soap is the better
buy: 65 oz. for $6.99 or
120 oz. for $12.99.

Respuesta :

aikumsindhu aikumsindhu
  • 25-08-2020

Answer:

The answer is $3.00

Step-by-step explanation:

None

Answer Link
mahuel
mahuel mahuel
  • 25-08-2020

Answer:

120 oz. for $12.99

Step-by-step explanation:

yegeheyeueu3hehueueu3h3he

Answer Link

Otras preguntas

How might two species in a predator-prey relationship coevolve?
what is a slow-moving slab of rock
Which of the following was most likely to be a "whig?" A. An irish catholic veteran of the French and Indian Wars B. A wealthy merchant in New York City C. A Ch
"Broken Bricks" is not a true story True or False?
Viruses have two main structures: a(n) _____ and genetic material.
HELP ASSSAP WITH THIS QUESTION?!?!?!?
What produces the acid ph indicating that fat digestion has occurred?
Which mineral is needed for healthy red blood cells? iron calcium potassium sodium
True or false an advantage of the weighted average inventory method is that it tends to smooth out erratic changes in costs.
Write a balanced chemical equation for the standard formation reaction of solid calcium hydroxide .