chile2747 chile2747
  • 24-08-2020
  • Mathematics
contestada

Rita bought 6 boxes of chocolates. Each box cost $6.48. How much did she spend?

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 24-08-2020

Answer:

38.88

Step-by-step explanation:

Take the price per box and multiply by the number of boxes

6.48*6 =38.88

Answer Link
ello18 ello18
  • 24-08-2020
38.88$ because we need to multiply 6.48$ by 6
Answer Link

Otras preguntas

Reread the different bottle properties found underlined at the top of the first page. Which of the two properties tested is more important in making a good insu
The children's section is rectangular and has three of its corners at (-10, 10), (-10, 4), and (-3, 10). What is the area of the children's section, in square f
How do you find the fraction between 9/5 and 10/5?
describe thr characteristics of angela vicario in the Chronicle of a death foretold!can someone help me please I'll give point please ​
PLS PLS PLS HELP ME ​
Solve this equation until you have the squared variable for the missing side length on one side of the equal sign and a rational number on the other.
Give an example of the type of stress that a matric learner may experience during their grade 12 year foreach of the following:1.Emotional2.Economic (2)3.Person
What percentage of OPEC's oil was being imported into the United States during the late 1970's? A. 10% B. 25% C. 50%
If your answer is right ill give brainliest!!!
I have a putty .so it got fitted off