germannoel365 germannoel365
  • 22-08-2020
  • Mathematics
contestada

janie bought 4 apples and 4 bananas .each apple costs 0.40 and each banana cost 0.40 enter an expression representing the total cost

Respuesta :

drevargas21p03nsx
drevargas21p03nsx drevargas21p03nsx
  • 22-08-2020
4(0.40) + 4(0.40) = x
Answer Link

Otras preguntas

3x = 42 * pls help quick
https://ny.pbslearningmedia.org/resource/chemical-engineering-your-future/chemical-engineering-video/ by this video, how are chemical engineers and chemists sim
what did the law of octaves state about the elements​
It takes me 20 minutes to grade a students quit. how long in hours does it take me to grade 20
Q1 Q2 - Using ratios Complete the table for this pattern. 8
Here is a trapezium, work out its area
cell phone provider offers a plan that costs ​$40 per month plus ​$0.20 per text message sent or received. A comparable plan costs ​$70 per month but offers unl
what are the the examples of amphoteric oxide​
what causes landslide to occur​
Write "I want to put on makeup today" but put the reflexive pronoun before the conjugated verb in Spanish.