Yahoskarod09 Yahoskarod09
  • 24-07-2020
  • Mathematics
contestada

Pecans sell for 7.95 per round. How much will 3.2 pounds cost? NEED STEP BY STEP EXPLANATION.

Respuesta :

rayneelangley rayneelangley
  • 24-07-2020

Answer:

$25.44

Step-by-step explanation:

if they sell for 7.95 and you get 3.2 you do 7.95 times 3.2

Answer Link

Otras preguntas

Amy recognized that theo was in cardiac arrest and initiated cpr. if amy had determined that theo were in respiratory arrest with a central pulse of ≤ 60 bpm an
If y=sin^3 x,prove that d^2y/dx^2 - 2 cot x dy/dx +3y=0​
ANSWER QUICKLY FOR BRAINLIEST!! What is the volume of the triangular prism?
Match with the correct word 1. The Renaissance coincided with dog 2. Van Eyck's paintings lack any reference to this eating 3. Brueghel’s detailed portraits of
How is DNA stored in the nucleus?
Which of the following constitutes violence? a. physical harm b. mental harm c. emotional harm d. all of the above please select the best answer from the choice
Many hospitals, neighborhood health clinics, and some Blue Cross Blue Shield companies are examples of
Employees who have retired from a company are placed in different benefit categories. The bar graph shows the percentages of the retired employees in different
Which of the statements below are true? Select all that apply. A) Triangle A is an obtuse triangle B) Triangle B is an acute triangle C) Triangle A is an acute
How does this postcard portray Huey Long? Support your opinion with evidence from the postcard.