sophia306
sophia306 sophia306
  • 21-07-2020
  • Mathematics
contestada

can someone help write this equation

can someone help write this equation class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 21-07-2020

Answer:

d = 8t

Step-by-step explanation:

d = r*t  where d is the distance, r is the rate and t is the time

We can travel at 8 miles an hour

d = 8t

Answer Link
alejandroesmartinez
alejandroesmartinez alejandroesmartinez
  • 21-07-2020

Answer:

d=8t

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

will give brainliest answer !! ig- 513_kaylee tiktok- ..theekaylee sc- kkcutie14
what do hypothesis, theories, and laws have in common?​
When someone on the internet asks you where you live, what should you tell them? A) nothing B) vague location (for instance: just the state or country) C) exact
Enzymes are called catalysts because they speed up chemical reactions without being permanently changed by the reaction. False True
What are 3 powers given to the Executive branch? Sorry I'm really dumb
Joshua observed the changes in a cake when it was baked in an oven.what best explains that he observed a chemical change?
3/8 = r + 2/3 I really need help I don't get it!!
Given that h(x) = |12x - 4| + 6, what is the value of x when h(x) = 4? 50 14/12 14 No Solution
Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 muffins and 14 juice boxes. $7.74 for 6 muffins $5.52 for 8 juice
(7x+2y)^2-25y^2 factorise this pls. pls help me!! Any body there!!​