yolandamoreno242416 yolandamoreno242416
  • 21-07-2020
  • Mathematics
contestada

Cheryl bought 3.4 pounds of coffee that cost $6.95 per pound . How many did she spend on coffee

Respuesta :

boredanairplane
boredanairplane boredanairplane
  • 21-07-2020

Answer:

23.63

Step-by-step explanation:

multiply the cost by the pounds

Answer Link
Unprecedented Unprecedented
  • 21-07-2020

Answer:

$23.63

Step-by-step explanation:

3.4 X 6.95 = 23.63

Answer Link

Otras preguntas

Someone help plz!! It would be a big help :) tysm
what is complimentary text
You have been assigned to write an essay about banana farming. Which choice would best function as an introductory sentence? A) Bananas are a favorite fruit o
Plz explain Math question
A traffic helicopter descends 123 meters to be 309 meters above the​ ground, as illustrated in the diagram to the right. Write an equation to describe the situa
what is the volume of a cube with side 12m? ​
Rylans basketball team has 11 players. How many can his coach choose five starting players?
The United States is a major producer of what element? mercury diamonds copper aluminum
The number of points scored by starting players on the basketball team were 8,12,19 and 20. What was the average number of points scored per starting player?
A person who holds a public office is called what? Delegate Candidate Appointee Incumbent