stephaniensiah5 stephaniensiah5
  • 24-06-2020
  • Mathematics
contestada

Jack is buying breakfast bars.

Pack 5 breakfast bars- £3.00
3 breakfast bars for £1.50

Which pack is better value?

Respuesta :

Jammy1010
Jammy1010 Jammy1010
  • 24-06-2020

Answer:3 breakfast bars for£1.50

Step-by-step explanation:if you got two packs you would have 6 bars for three pound when one of the offers was 5 breakfast bars for 3 pound so the 3 breakfast bars for £1.50 is the best offer.

Answer Link
Acidthefemboy
Acidthefemboy Acidthefemboy
  • 11-12-2020

Answer:

3 breakfast bars for£1.50

Step-by-step explanation:

trust me you will get this correct

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following best describes women's participation in the workplace after the women's rights movement?
Which best models a plane ? A. a floor B. A pebble C. a jump rope D. a stick
What is the distance from Austin Tx to Houston Tx if it is 3.25 inches on map 1in = 55 miles
Why did the rich Romans did not like the rule of law?
What is the area of the figure? cm2 Six sided figure with top side equal to eight centimeters and base equal to twenty-four centimeters. A dased line in
How many fluid ounces are in 22 pints
A girl went grocery shopping and brought 2pounds of onions for $2.50 what was the unit price of the onions
What is 6/10 in simplest form ?
what is the definition of a radioactive element
Eva needs to find:( 6times 1.5) times 2.