charlesstewart88 charlesstewart88
  • 26-05-2020
  • Mathematics
contestada

the pizza shop is running a special: 2 medium pizzas for 6.99 each. How much would it cost to buy 12 pizzas.

Respuesta :

niybandz03
niybandz03 niybandz03
  • 26-05-2020
12 pizzas would cost $41.94
Answer Link

Otras preguntas

Fossil fuels are made by the decay of living things. Since living things are always dying and decaying, why are fossil fuels not a renewable source of energy?
For adolescents, as for younger children, eastern schools focus almost exclusively on ______ whereas western schools place more emphasis on promoting critical t
On which event or issue kind of story is gain insight from the US constitution by the Confederates
I need help ASAP thanks!!
When a biologist wishes to estimate the mean time that such sharks stay immobile by inducing tonic immobility in each of a sample of 12 sharks, find the probabi
Can someone please help me on this one
Who is the 44th president in united state
Why might developed economies want to outsource manufacturing and other jobs to developing economies?
Select the mode of transportation that correctly completes this sentence. Nous irons de l’hôtel à l’aéroport ________. A) en autobus B) à bicyclette C) en mot
What variable represents specific heat in the equation q = mct?