karolpabian18 karolpabian18
  • 25-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me with this!! I dont understand this question

Help me with this I dont understand this question class=

Respuesta :

lovenaactiphone
lovenaactiphone lovenaactiphone
  • 25-05-2020

Answer:

equivalent mean equal

i think the answer is c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Alison paid $21.75 for a number of packs of rice crackers. 3 packs of rice crackers cost $1.45. how many packs of rice crackers did Alison buy? if she were to b
A local post office sells stamps in packs of 4,6,and 7. Andy bought se era packs of 6. Harry bought several packs of 7. Erin bough several packs of 4. Each of t
walking on a decaying log that bridges a stream could be ______. a.treacherous b.cautious c.miniature d.bluff
Solve 3/8(n+10)=6 A. -6 B. 26 C. 6 D. -26
How many nanoseconds are in a year?
which structure within a bone contains cartilage cells that divide and increase the size of the bone until adulthood?
What could have happened if Operation Mincemeat had failed?
Which compound has the strongest hydrogen bonding between its molecules? A) HBr B)HCI C)HF D)HI
Which compound is an Arrhenius acid? (1) CaO (3) K2O (2) HCl (4) NH3
Identify the connotation of the italicized word. The man showed a great deal of (impudence) in his pursuit of the elusive duck-billed platypus. positive neut