keyannabrown5365 keyannabrown5365
  • 25-05-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 3 pounds of lunch meat and pay $21.75.
Write an equation that can be used to express the
relationship between the total price t and the pounds
of lunchmeat p you buy.
Select one:

t = $3.00p
t = $21.75p
t = $7.25p
t = $9.25p​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-05-2020

Answer:

t = $7.25p

Hope this helps :)

Answer Link
dark9999
dark9999 dark9999
  • 25-05-2020

Answer:

= $7.25p

Divide $21.75 by 3

Answer Link

Otras preguntas

What is the rising action of tuck everlasting
6. What is a polyatomic ion? (You should also memorize the name, formula, and charge of the polyatomic ions listed in the lecture materials)
How did textile mills affect the lives of workers?
jackson stationery sells cards in packs of 48 and envelopes in packs of 64.If kina wants the same number  of each, what is the minimum number of cards that she
Is g(s)=4s^2/3 an odd function?
I need help to find out the foreshadowing in the story amigo brothers please help me out???????
write this in km 2000m
what is 30 less than 4 times a number is equal to 14
A lab technician has 680ml of solution of water and acid, 3% is acid how many millimeters  are acid? water? can someone please explain step by step to solve thi
how to find area and curcumfrence of a circle?