lauraliu
lauraliu lauraliu
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

Using the information from question 15, what was the unit price (price per card) for the 24 pack? Write your answer AS A DECIMAL WITHOUT A UNIT. * The 24 pack is 3.84 dollars.

Respuesta :

midnightalpha
midnightalpha midnightalpha
  • 21-05-2020

Answer:

92.16 / 92.00=simplify

Step-by-step explanation:

I did 24  times 3.84

Answer Link

Otras preguntas

The dominant economic system before the agricultural revolution was:
in 2006, the population of a certain country per square mile of land was 81. In 2014, the persons per square mile was 85.24. assume the relationship between yea
which word is the verb that shows the action
how much does one pepper cost if they are priced three for 2.07
To which of these groups of writers were ernest hemingway and f. scott fitzgerald associated?
A trait has two alleles, which are represented by p and q. if p = 0.07, what is q?
The total interest paid on a 3​-year loan at 9​% interest compounded monthly is ​$1505.82 determine the monthly payment for the loan.
Air contains water in a gaseous form called _____.
Explain how you would use a number line to find the absolute value of –12.
What can you do to make eating fast food as healthful as possible?