churnie324
churnie324 churnie324
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

dvds are on sale for $24 dollars each. which expression can be used to find the cost in dollars of buying 4 dvds?

Respuesta :

SuperShorty
SuperShorty SuperShorty
  • 23-08-2016
4×N=24 or 24+24+24+24=N
Answer Link

Otras preguntas

A Three-Point Turn Chapter 1 "You know, hardly anyone ever needs to do a three-point turn anymore," said Justin, trying to help Becky calm down. "Oh, so it's no
how long will the sum of Rs 5,000 take to reach the amount RS 8750 at the rate of 15% per annum​
dp/dt = t²p − p + t2 − 1.
Select all the expressions equivalent to 2(x + 3)
What is the value of the expression i 0 × i 1 × i 2 × i 3 × i 4? 1 –1 i –i
Can someone please help me with this problem? I tried inputting the numbers into the standard deviation equation but I did not get the right answer. Can someone
You ____not enter my room unless I call you. A. will B. shall C. have D. could
CHOOSE THE EQUIVALENT STATEMENT.If a parallelogram has congruent diagonals, then it is a rectangle. A. If a parallelogram is not a rectangle, then it does not
What can young people do about climate change?
If 4 gallons of gasoline cost $13.76, how much will 11 gallons of gasoline cost?