amont12 amont12
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

hank bought 2.4 pounds of apples. each pound cost 1.95. how much did hank spend on the apples.

Respuesta :

littlek133
littlek133 littlek133
  • 23-08-2016
2.4 X 1.95 = $4.68.. You multiple the two together.
Answer Link

Otras preguntas

When the reader knows something that a character or speaker does not, it is called __________ (1 point) situational irony. verbal irony. dramatic irony. paradox
Heat is transferred from the heating element to the pot to the boiling water. What is the MOST likely method of heat transfer?
HELP ME!! Here's the question: Which source would provide credible information about early efforts to stop elephant poaching? (5 points) a.) A recent news arti
How would you make the word paper plural? a) El papeles b) los papel c) los papeles d) las papeles
The ratio of rock music to total CDs that Ella owns is 25 40 . Paolo has 50 rock music CDs. The ratio of rock music to total CDs in his collection is equival
The following polynomial can be factored using the techniques of this lesson. x2 + 16
A point is represented by a single dot and __________. A. a lowercase letter B. an uppercase letter C. naming two points on a line D. an uppercase script letter
Which type(s) of cell is/are produced when skeletal muscle cells divide? A. Skin cells only B.bone cells only C.skeletal muscle cells only D.skin,bone,and skel
Question: "In the figure below, both circles have the same center, and the radius of the larger circle is R. If the radius of the smaller circle is 3 units less
m+7>13 how do I find that answer