Seudónimo Seudónimo
  • 22-08-2016
  • Mathematics
contestada

you want to buy noodles a 7 ounce package cost $2.59 a 12 ounce package cost $4.68 a 22 ounce package cost $7.92 which package is the BEST BUY???

Thx 4 helping me

Respuesta :

Jayadeep2000 Jayadeep2000
  • 22-08-2016
22 ounce at $7.92 is best buy
Answer Link

Otras preguntas

Using compatible numbers to estimate 83+34
Solve 1.8c = 7.5 for c.
What is the difference between pseudoscorpion and real scorpions
A citrus grower ships grapefruit in boxes of 10. one season, the grower shipped 20,400 boxes of grapefruit. how many grapefruit were shipped
what happens to your muscles during a warm up?
Please Help! What role do small claims courts play in the legal system?
What is the value of the underlined digit 6035 (the 3 is underlined)
Please help me on this question. 1. Construct line segment AB so that AB equals MN plus OP2. Construct line segment KL so that KL equals OP minus MN3. Construct
The endpoints of line segment MN are M(-3, -9) and N(4, 8). What is the approximate length of line segment MN?
Simplify complex fraction 1/4 over 7/10?