itstyyy188
itstyyy188 itstyyy188
  • 26-04-2020
  • Mathematics
contestada

Food Lion sold corn at $1.99 for 12-ears. How much is the corn per ear?

Respuesta :

hopethishelps hopethishelps
  • 26-04-2020

Answer:

$0.16

Step-by-step explanation:

1.99/12

.165

$0.16

Answer Link
YanYuan
YanYuan YanYuan
  • 26-04-2020

Answer:

16.58 cents

Step-by-step explanation:

199 ÷ 12 = 16.583

Answer Link

Otras preguntas

The PTA is holding a raffle. The prize is a camera worth $200. Each raffle ticket costs $5. One hundred tickets are sold and a winner is drawn at random. Find t
The women’s movement began when women saw parallels between their situation and that of _____. children British royalty slaves poor immigrants
what were the advantages of working in a factory in the mid-nineteenth century
What is the median of the data set? Math Test Scores 5 | 0 3 6 | 5 4 7 | 5 7 8 8 | 2 4 5 6 7 7 9 | 0 1 2 3 4 6 7 9 5 | 0 = 50 49 85 86 87
state two advantages of a force pump over alift pump​
the answer to this digram, the question is in the photo.
The open-air marketplace of rome was known as the___.
The inverse of G(x) is a function
Solve the inequality. 4(2x− 3) > 4(x − 4) A. x >−1 B. x> 1 C. x<−1 D. x < 1
An lc circuit oscillates at a frequency of 2000 Hz. What will the frequency be if the inductance is quadrupled?