aprilsimpson71pemscw aprilsimpson71pemscw
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Alexis and 3 friends are at the mall, each person buys a pretzel for $4, sauce for $1, and a drink for $2. Write an expression for the total and find the cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-04-2020

Answer:

(4+1+2[3])

total cost = 21

Answer Link

Otras preguntas

to find the weight of the golden 22 karat gold object
A classroom has 4 new boxes of chalk and 6 individual pieces of chalk in use. How many total pieces of chalk are in the classroom?
Keeping $20 in currency to be able to buy gasoline, money is performing which function? unit of account symbol of fiat medium of exchange barter mechanism store
A major political issue in the Gilded Age was A) abortion. B) pollution. C) bimetallism. D) civil rights.
The ability to perform 20 sit-ups in a row is categorized as muscle . The ability to lift a heavy box into a cart is categorized as muscle . The ability to lift
How was industrialization in great Britain different in china
X2+4x-3/X4-5X2+4 what is the domain of this function
How do an isotope and a radioactive isotope differ?
Most children who are run over by a vehicle backing up are under the age of
What was the most significant factor that promoted Anglicization of the British Colonies?-Growth of autonomous political communities based on English models.-De