keiladonnerson keiladonnerson
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jamie bought 4 oranges for $1.60 what was the cost per orange?

Respuesta :

GgStmm GgStmm
  • 24-04-2020

Answer:

$0.40

Step-by-step explanation:

1.60 dollars

.40 centers per orange

math

Answer Link
mimozamarku101 mimozamarku101
  • 24-04-2020

Answer:

you devide 1.60 by 4

the answer is 40 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Media" is the plural form of the word "medium," and it means: the form you use to deliver a message the way that you type a message an important message that is
What is the angle between adjacent sp hybrid orbitals?
20 points help A number of similar families make up a(n) _____. A order B class C genus D specie
--------- पहुँच जाएँगे। उचित सर्वनाम शब्द चुनकर वाक्य पूर्ण कीजिए- वह हम मैं
in need of desperate help, lol not super desperate, just confused, thanks so much!
What are the law of indices
How does the human immune system work
Would you Would you Would you Would you Would you Would you Would you Would you Would you Would you Would you Would you Would you Would you Would you Would youI
At the movies, children's tickets are $6 each and adults' tickets are $10 each. Shandra buys 14 tickets. Let ᴀ be the number of adults going to the movies. Ente
please help..................What connotations do words like ‘dun’, ‘reek’ and ‘wire’ have?