Insherahshahin08
Insherahshahin08 Insherahshahin08
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME ITS DUE TODAY IT A BIG PART OF MY GRADE HELPP you need to compare store A and Store B which one has the lowest price?

PLEASE HELP ME ITS DUE TODAY IT A BIG PART OF MY GRADE HELPP you need to compare store A and Store B which one has the lowest price class=

Respuesta :

xfallendemon
xfallendemon xfallendemon
  • 24-04-2020
Store B has the lowest price.

Store A
2lb = $8.44
1lb = $4.22
0.5lb = $2.11
(1lb + 0.5lb) 4.22 + 2.11 = 6.33

1.5lb = $6.33

Store B
1.5lb = $5.85

Answer Link

Otras preguntas

What case allowed states to place reasonable restraints on abortion, ie parental signature?
Ustedes (practicar) _______________ un paso nuevo.
In what can wax harmful
how is the x,y,z coordinate system represented in 3D graphics ?
what is a non negative abscissa and non negative ordinate?
r varies directly as s. find r when s=12 and k=2
Amit's friends have started complaining that he doesn't have much time to hang out because he spends too much time working, studying, and volunteering. He think
can anyone please summarize the meaning of inorganic chemistry?
Long after the Brown v. Board of Education decision, some states had not desegregated their schools because the Supreme Court had not set a deadline for doing s
Chin canned a number of quart jars and a number of pint jars of tomatoes from his garden. A pint is 16 ounces and a quart is 32 ounces. The number of pints he c