ryanpelage813 ryanpelage813
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

Molly bought gas for 11.50 for 4 gallons how much did each gallon

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-04-2020

Answer:

2.875 is the price of each gallon

Step-by-step explanation:

i divided 11.50 by 4, hope it helps!

Answer Link
mousebert
mousebert mousebert
  • 23-04-2020

Answer:

2.875

Step-by-step explanation:

11.5/4=2.875

Answer Link

Otras preguntas

20 points i mark you as brainlist if you answer them
ASAP imma loose my mind
What test is considered to be more accurate when measuring oxygen saturation?
How many pairs of whole numbers have the sum of 10
-x+y=-3.5 and x+3y=9.5 If (x,y) satisfies the system of equations above what is the value of y?
Find the slope of the line passing through each of the following pairs of points. (5, 6), (3, 4)
EXTRA POINTS! (Geometry) FIND THE VALUE OF ALL OF THE VARIABLES! mPOR = 120 Thank you for your answers and have a great day! :)
65.54-2.78×(4.96-2.96)^4​
What stance does Adams take on religion and law?​
José left Westcliffe on his bicycle riding at an average rate of 8 miles per hour five hours before his father left by automobile. The father overtook José in e