cat991928 cat991928
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada

Which describes the cost to produce one item?
O
O
A. Revenue
B. Unit cost
O
C. Unit price
O
D. Fixed cost

Respuesta :

tess69
tess69 tess69
  • 21-04-2020
I believe the answer is B, unit cost.
Answer Link
nataliesifuentes7198
nataliesifuentes7198 nataliesifuentes7198
  • 21-04-2020
B is the most Reasonable one
Answer Link

Otras preguntas

Is b squared have parentheses in the quadratic formula?
The Florida Legislature (3 points) creates laws for the United States interprets laws for the United States enforces laws in the state of Florida makes laws fo
In what way was the Nile both a benefit at a disadvantage for Egypt
Which Russian leader, who had earned the nickname "the Great",announced in 1480 that he would no larger give his allegiance
Separation of powers was built into our constitution to prevent which branch from consolidating too much control?
explain how plates move (geography)and can someone explain what convection currents are? not off the internet and in simple way pls I'm not that clever thanks
Her premature arrival at her own surprise party almost ruined everything! What does premature mean? A.) not arrive, or absent B.) arrive before, or early
What are the benefits of stationary weather collection
When was the Ottoman Empire relevant ?
Mr. Jones sold two pipes at $1.20 each. Based on the cost, his profit one was 20% and his loss on the other was 20%. On the sale of the pipes, he: (a) broke ev