Thekookiemon
Thekookiemon Thekookiemon
  • 22-07-2016
  • Mathematics
contestada

Write a rate to represent each situation. Then write the unit rate.

The bakery set a price of $0.30 for 3 cookies.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-07-2016
The unit rate is $0.10 for 1 cookie. Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

factor: 6x+36=  how do I solve this problem
Find the slope of the ski run that descends 15 feet for every horizontal change of 24 feet
What are the unit rates for  4/8 , 5/25, 36/6, 14/21, 18/30, 28/16, 56/35, 45/108, 12/42, 39/26
factor: 6x+36=  how do I solve this problem
factor: 6x+36=  how do I solve this problem
-2n-h(4rx-6s)-3rx+3s i need help doing this problem
-2n-h(4rx-6s)-3rx+3s i need help doing this problem
Find the slope of the ski run that descends 15 feet for every horizontal change of 24 feet
the perimeter of a rectangle is 120 meters. If the length of the rectangle is 20 meters more than the width, what are the dimensions of the rectangle.
What particles make up the nucleus of an atom?