shay6a6jacksYayamy
shay6a6jacksYayamy shay6a6jacksYayamy
  • 21-07-2016
  • Mathematics
contestada

if four lamps cost $120.00 what is the average cost per lamp?20.0025.0030.0035.0040.00

Respuesta :

Jisallyouget
Jisallyouget Jisallyouget
  • 21-07-2016
The cost of 1 lamp is $30
Answer Link

Otras preguntas

1. The idea that organisms shared a conserved, core processes can be used as evidence to explain that all life shares a common origin. Which of the following de
Behavior directed toward individuals on the basis of their membership in a particular group is called __________. a. prejudice b. discrimination c. stereotyp
The equation below represents Function A and the graph represents Function B.. . Function A. . f(x) = 6x - 1
Write an equation for the translation of y = |x| down 0.75 units.
in which type of reproduction can cells divide through the process of mitosis?
The process of "digestion" in a cell is aided by the _____. cytoplasm nucleus lysosome mitochondria
¿Cómo se escribe el verbo beber en primera persona?
A new statue of the town founder is erected in the park. At the unveiling, the statue is a orange-brown copper. After a year, the statue looks blue-green. Ha
Which lines in this excerpt from act 1 of Shakespeare's Romeo and Juliet reveal that Romeo was avoiding be benvolio
An example of a topic that microeconomists study is a. Ford Motor Company's market share. b. the change in the unemployment rate. c. the change in inflation.