valentinapaolarp valentinapaolarp
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

dan bought 24 pounds of sugar for $10. how many dollars did he pu per pound of sugar

Respuesta :

betty0216
betty0216 betty0216
  • 25-03-2020

Step-by-step explanation:

10÷24= .41 cents per pound

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help?
state what kind of clause is it. PLEASE GO TO THE MARKET WHEN YOU ARE ASKED TO​
make p the subject of t=p+m/p-m
When drawing in perspective, it is important to rember to use (A. a vanishing point (B. cool color s (C. many textures (D. many lines. WILL GIV
X/4+1=9 What would x be
Hypothesis testing (pls help me with this one)
When you think about what you have perceived, what is taking place?
Bags are filled with bird food at a rate of 420 grams per second. How many 20 kg bags can be completely filled in 4 hours?
draw perpendicular lines based on the info in the image.
During the All Stars Skills competition, a puck was launched through the air at a speed of 41 km/h from a height of 2.5 cm. The algebraic model of the path of