tarynolivia07 tarynolivia07
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

Jellybeans cost $4/1b. How much will it cost to buy 2-1 lbs. of jellybeans?

Respuesta :

bambam2102
bambam2102 bambam2102
  • 08-09-2020

Answer: $8

Step-by-step explanation: if they are $4/1b and you need to buy 2lb.

Answer Link
marsoncole44
marsoncole44 marsoncole44
  • 08-09-2020

Answer: it will cost $8 dollars

Answer Link

Otras preguntas

There are n boys and m girls scouts. If two boy scouts and two girl scouts are chosen, the number of combinations is 160 and the total number of scouts is 26. C
the answer choices are 8, negative 85, 3​
What is a noun ? Give at least twelve examples help​
9) The present ages of Juna and Jubin are in the ratio 5:8. After 4 years the sumof their ages will be 34. Find their present ages.​
You need a better field in your school. write a latter to your district chief executive asking for assistance
Supporters of rent control say that it ___ the price of renting an apartment. raises lowers does not change
ay paniniwalang nag ugat sa Europe na binigyang diin ang karapatan ng indibidwal​
Write the equation of a linear function and define one point that lies on this function. Write the equation of your function translated 4 units to the left and
Dentro de 15 años la edad de Carlos será el doble de la edad de Ana. Hace 6 años la edad de Carlos era el triple de la de Ana. Calcular la suma de sus edades y
Seeing a cockroach during the day is a sign of major infestation. O True O False​