ap526351 ap526351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

James bought 8 apples for 4.96. What is the price of one apple

Respuesta :

deschisymone deschisymone
  • 23-03-2020

Answer:

$0.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Algebra Triangles!!! 20 POINT QUESTION!!!!
Could the value of x in the triangle below be 4, 6, 9, or 10? The value of x could be ______.
How do we find the equivalent ratio of 8/20 PLS HELP ITS RLLY IMPORTANT!!!!
discuss the path of tropical cyclone Florence where it started and ended​
The character who opposes the protagonist is the foil antagonist archetype tragic hero.
2p-q=7 and 3p+2q=7 solve using simultaneous equation
Write an amendment that you would add to the constitution list 3 reasons why ( Will give brain list) Add Detail
How is light year helpful when describing the size of a galaxy? Provide an example.
A warehouse stacks 3 identical large boxes and 2 identical small boxes to a height of 11 feet. It also stacks 2 large boxes and 1 small box to a height of 7 fee
How many valence electrons does an element have if it has 56 protons?.