123eva 123eva
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

cost $9.99 a yard .then they buy 17.4 yad how much it will cost

Respuesta :

carsonbeaumont1 carsonbeaumont1
  • 23-03-2020

Answer:1738.26

Step-by-step explanation: just multiply them

Answer Link
Onoriodefelix
Onoriodefelix Onoriodefelix
  • 23-03-2020

Answer:

$173.83

Step-by-step explanation:

Given a yard costs $9.99

The cost of 17.4 yard will be 17.4 multiplied by the cost of one yard

That’s

17.4 x $9.99 = $173.83

17.4 yards will cost $173.83

Answer Link

Otras preguntas

If you randomly selected a British Columbia ski resort, what is the probability that it will have an annual snowfall greater than 170 inches?
Hummert (1999) found that compared to younger adults, older adults hold _____ age-related stereotypes.
If symptoms such as euphoria, anxiety or motor skill impairment make you suspect you are suffering from narcosis, the best response is to:___.
U.s. prisons are ill-equipped to treat inmates with mental disorders because they?
Q 1: How computer produces result? Q 2: Write function of power supply in system unit?
What Challenges Mesopotamia faced from their environment: How did they adapt to their environment: How did they modify their environment: In the first civilizat
What were the effects of shays’s rebellion in the lead up to the constitutional convention?
______________ protect healthcare workers from exposure to bloodborne pathogens.
Total area= Help me please!! Thanks so much
Acting that focuses on the collaboration of a group of actors is called __________ , which is more commonly found in _____--