jordanfogle319 jordanfogle319
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If apples are on sale at 15 for $3 what's the cost of each apple

Respuesta :

anna7780
anna7780 anna7780
  • 26-02-2020
about 5c each apple.
Answer Link

Otras preguntas

Camila owns a small business selling used books. She knows that in the last week 40 customers paid cash, 16 customers used a debit card, and 39 customers used a
The graph and the table below show the relationship between y, the total cost, and x, the number of loads washed, at two laundromats.
Predict which one of the following halogen has the lowest electronegativity? A. Iodine ⃝ B. Bromine ⃝ C. Chlorine ⃝ D. Fluorine ⃝
What emotions are associated with the color green
Please see attached photo for problem from my homework set.
How much w work is done by a babysitter who uses 4500 w of power to lift a baby in 4s Serious answers please
At a restaurant, 42 people had breakfast on Saturday morning. 1/7• of the people ate eggs only. 2/3 • of the people ate both pancakes and eggs. • The remaining
If required reserve ratio is 10 percent what is the monetary multiplier
Hey guys I need help with this no links and please explain your work
Using the passage, "Listen, Jackson, bullies don't define you - so don't let them", respond to the following TDA Prompt. Your response will be scored based on t