Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

samantha wants to study circus performance when she gets to college. she has mastered many physical skills already, but she keeps falling short on her jumps. wh
Which statement is true of the federalist papers?
Give three roles engineers perform in natural resource management. Pls answer seriously.
Louis wants groups of 6 daisies and 8 tulips for flower arrangements. He already has 24 daises. How many tulips will he need?
what percent of 9.4 cm is 3.5 cm?
What is the volume of a cube
Alejandro es mesero en un restaurante. Primero, él tiene que cuáles son los platos del día. (decir / a ti)
which of the following must be cleaned and sanitized
what is the prime factorization of 126
Melissa is making clothes for her dolls she has 7/8 yard of fabric each doll shirts require 2/7 of a yard of fabric. how many shirts can she make for each dolls