isaiah11291738 isaiah11291738
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 apples cost 3 dollars how much does 1 Apple cost?

Respuesta :

morganleonlongato morganleonlongato
  • 26-02-2020

Answer:0.25 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

3 questions.1. how did the kansas-nebraska act go against the Missouri Compromise2. why people were upset3. what led to the violence
After you write it out & cancel, what will be "leftover" in the numerator? EXPLAIN HOW YOU KNOW. x⁴y³ ________ x³y⁴
If 4 less than three times a number, p, is twice the number, which of the following equations could be used to properly solve for p ? F. 3p = 2p – 4 G. 3p – 4=
‼️WILL MARK BRAINLIEST‼️ 10 POINTS Which statement would most likely have been made by an American worker in the early 1800s? A. I used to work, but now all th
What do producers, consumers, and decomposers all have in common? A. They only exist on land. B. They are all the same type of organism. C. They only live in ec
The measure of ⏜ is 161°, and the measure of ⏜ is 107°. What is the measure of ∠ ?
Cami buys 4 pounds of ground beef for $22. The total cost in dollars, y, is proportional to the number of pounds purchased, x pounds ground beef y=what. ​
Who opposed president J.Q. Adams' policy toward Indians? I need help now my report card is coming and i need answers this is my last grade!!!!!!!
click or copy and past both links in the commeants area and wright a paragraph
Someone please help ASAP please..is dis correct?