nnmnnnnn nnmnnnnn
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

Three dozens of juice boxes cost $4.80, how much do 60 juice boxes cost

Respuesta :

2525252525
2525252525 2525252525
  • 26-02-2020

Answer:

$8

Step-by-step explanation:

36 juice = $4.80

60 juice = ?

36/6 = 4.80/6

6 juice = 0.8

0.8x10=8

Answer Link
estherlopez96
estherlopez96 estherlopez96
  • 26-02-2020

Answer:

Step-by-step explanation

408 + 60 46.08

Answer Link

Otras preguntas

Help pls ill give u brainlest!
Please help it means a lot to me to anyone who helps out!
In an extemporaneous speech you:A) engage your audience with your message, eye contact, face, and gestures.B) follow exactly your carefully planned sequence of
WHAT IS 1/2 + 1/9 PLEASE ANSWER! AND EXPLAIN I NEED MY GRADE UP!!!
What is the volume of a cylinder that has a radius of 2 meters and height of 10 meters? Use 3.14 for π​
how does the Japanese attitude towards the Chinese show prejudice? ​
why does earths moon have no atmosphere
The dial on an old telephone is a plastic ring 8cm in diameter with a4cm diameter hole in the center. Ten small dialing holes each of diameter 1.2cm are cut out
Which factor pulled, or attracted, African Americans to migrate to the North? discrimination in the South job opportunities in the North lack of civil rights Ji
Hi I am in need of help I am just trying to help my grandson but this math is so new I just don't understand it. Thank you Desperate grandma