pulucherico
pulucherico pulucherico
  • 26-02-2020
  • Spanish
contestada

apples cost $1.99 per pound. How much do 3 and 1/4 pounds cost ?​

Respuesta :

katiecruikshank
katiecruikshank katiecruikshank
  • 26-02-2020
$1.99 x 3.25 = 6.4675
so roughly $6.47
Answer Link
amritpalkaurbal amritpalkaurbal
  • 26-02-2020

cost of 3 pound apples= $5.97

for 1/4 pound = $0.50

Ver imagen amritpalkaurbal
Answer Link

Otras preguntas

Please helpp! Point P lies on NO such that NP:OP is 1:3. Graph P.
Giggly Goofo Game Studios Incident Response Team - Incident Reporting Template Date Insert current date here. Name Insert your name here. Incident Priority Defi
rédiger sur copie double le journal intime d'un personnage de George Dandin
During Program Increment (PI) Planning’s management review and problem solving meeting, the System Architect notices that an Enabler to build an API is planned
Which of the following teeth are most likely to be out of position in the dental arch? O Maxillary central incisors O Mandibular incisors O Mandibular first mol
A. Identify ONE type of boundary data shown on the map. B. Identify the region of the United States where most dairy farms are located. C. Identify ONE spatia
Ball bearings are manufactured with a mean diameter if 5 millimeters (mm). Because of variability in the manufacturing process, the diameters of the ball bearin
1+1 equals to what because i dont know ​
Like cAMP, which molecule activates a phosphorylation cascade
What is the impact of any government's involvement in wars taking place in other countries?