dalynnturner dalynnturner
  • 25-02-2020
  • Mathematics
contestada

if u have 18 dollars and u have 6 cookies how would one cookies cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-02-2020

Answer:

0 cause i stole the cookies

Step-by-step explanation:

Answer Link
dragonking6683
dragonking6683 dragonking6683
  • 25-02-2020

Answer:

just divide 18 by 6?

Step-by-step explanation:

18÷6

Answer Link

Otras preguntas

Tara and julia run a race. Julia takes 42 seconds to run the race. She is 7 seconds faster than Tara. How many seconds does Tara take?
The specific heat of iron is 0.11 cal/goC. A cafeteria fork made of iron has a mass of 20 grams. How much heat energy is needed to raise the temperature of this
All of the different organisms interacting in a pond make up?
What is the value of x and what is the value of y in these equations (x in both has to be the same number, likewise for y)? x+y=7 3x+y=45 Thanks!
A Eduardo le duele el codo
When economists are sketching examples of demand and supply, it is common to sketch a demand or supply curve that is close to vertical, and then to refer to tha
what does the hurricane demonstrate to Janie in their eyes were watching God?
In the late 19th- and early 20th-centuries, the "social gospel" was
how many square feet of carpet will we need for this hole??
In the late 1800s, organized efforts to improve prison conditions and education for the disabled and disadvantaged were referred to as (5 points) moving refo