nikarc
nikarc nikarc
  • 25-02-2020
  • Mathematics
contestada

PLS HURRY THIS IS REALLY HARD!(FOR ME)​

PLS HURRY THIS IS REALLY HARDFOR ME class=

Respuesta :

AestheticSpxde
AestheticSpxde AestheticSpxde
  • 25-02-2020

Answer:

She needs about 398 more dollars

Step-by-step explanation: The price of the whiteboard is $989. Add the money from what she collected and the fundraising. 485+106 then you take that and subtract it from 989.

Hope this helped!

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following situations is the best example of long-term movement? A taking a quick trip to the store B going to school each day C. moving to a new st
please name the states!
If a 100.-g sample of platinum metal has a volume of 4.665 cm3, what is the density of platinum in g/cm b C d 21.4 g/cm none of these 466 g/cm3 0.0467 g/cm 2.14
How do you write a them statement correctly. stupid question but I need to know. thanks.​
Convert 99f to celsuis
Aliya gets paid $45 for 3 hours of tutoring. Eric tutors 5 hours and is paid $60. What is the difference between the hourly wages of Aliya and Eric, in dollars?
Help please brainliest! No useless answers! Not a quiz, just homework!
Which type of finish is absorbed into the wood?
Find the cost of 1 km of pipe at 7 cents for every 40 cm. please with explanation
‼️ WILL LIST BRAINLIEST ‼️what is emphasis in art?​