Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

what is the quotient and remainder for 52 ÷ 8
what property describes the number sentence? 6+0=6
People react to conflict in different ways. Whose strategy is the healthiest?
How can the equation of dropping and bouncing a ball have a y intercept if the ball cannot be dropped from 0 cm?
can someone please explain expanded form with this number 15,409
write two decimals that are equivalent to 3.7
what number is equivalent to 4.054
25+{2[3+8-7(25/5)+11]}
what does being able to express numbers in equivalent forms allow you to do
the patriots beat the giants in a football game. the sum of their scores was 44. the diffrence of thier score was 20 how many points did the patriots score i