jamesegrant14
jamesegrant14 jamesegrant14
  • 25-01-2020
  • Mathematics
contestada

if a pound of almonds costs $8, how many ounces can be bought for $4.60?​

Respuesta :

yerikd12
yerikd12 yerikd12
  • 25-01-2020
Pedrito en la casa de su amigo
Answer Link
kaitlinbiggin
kaitlinbiggin kaitlinbiggin
  • 25-01-2020
9.2 ounces can be bought.
Ver imagen kaitlinbiggin
Answer Link

Otras preguntas

Josephine started a business selling cosmetics. She spent $4500 to obtain her merchandise, and it costs her $200 per week for general expenses. She earned $550
How do I solve for n? 13=n-8
Which is a complete sentence? A. But is fast becoming a great destination. B. The Chamber of Commerce, located at the Town Hall. C. Converted to a bla
Boyles law squeezing a balloon is one way to burst it. Why? ...?
In their fight for abolition, what did the Grimke sisters realize
How to divide 2596 divided by 35
If a mutation occurs in a body cell and the mutation changes the phenotype of the individual, what will happen to the offspring of the individual? A. The offs
Summary For "A Long Walk To Water" Chapter 5 And 6
The probability of obtaining a 3 on a biased 4 sided dice is 0.3. How many times would you expect to obtain a 3 in 500 rolls of the dice?
what is the maximum number of covalent bonds a carbon atom can form with other atoms A)1 B)2 C)4 D)6